Прем‘єра хореографічної історії «Балетний Всесвіт Сергія Прокоф‘єва».

19 березня 2011 року в Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей та юнацтва відбулась прем‘єра хореографічної історії в 2-х діях та 4-х частинах – «Балетний Всесвіт Сергія Прокоф‘єва». Вистава була підготовлена до 120-річчя від дня народження нашого земляка, геніального композитора ХХ ст. Сергія Прокоф‘єва. Хореографічне полотно, яке мало на меті доторкнутись до різних граней балетної спадщини Прокоф‘єва, складалась з чотирьох частин, кожна з яких являла собою самостійний балет на музику композитора. Сценографію до вистави створив талановитий український художник Володимир Карашевський.

В першій частині «Творіння» був показаний балет «Скіфська сюїта» в оригінальній хореографії викладача КМУАТ імені Сержа Лифаря Олександра Нестерова. Твір був поставлений на музику однойменної сюїти, яку композитор створив на матеріалі свого першого балету «Ала і Лолій», написаного для трупи «Російський балет Сергія Дягілева». Варто зауважити, що «Ала і Лолій» так і не був втілений на сцені, а прихильникам балетної творчості Прокоф‘єва відомі лише різні хореографічні постановки на музику названої сюїти, до яких належить й робота вихованців КМУАТ імені Сержа Лифаря.

В другій частині «Рай» був показаний уривок з найвідомішого балету композитора «Ромею і Джульєтта» в хореографії видатного французького балетмейстера Жана Крістофа Майо. Мало знайома українському глядачу хореографія Майо була показана в редакції викладача КМУАТ імені Сержа Лифаря Владислава Солдатенка. Студенти винесли на суд глядачів безсмертну сцену у балкона, яка є гімном всім закоханим.

Третя частина «Дитинство» представила балет «Петрик та Вовк» на музику відомої симфонічної казки Сергія Прокоф‘єва. Твір було поставлено викладачем КМУАТ імені Сержа Лифаря Володимиром Лук‘янцем за мотивами хореографії Метью Харта.

І нарешті, четверта частина «Життя» представила комічний балет «Казка про Шута, який всіх блазнів перешукував» в оригінальній хореографії викладача КМУАТ імені Сержа Лифаря Віктора Гаченка. Перший балет Прокоф‘єва, який побачив світло рампи ще у 1921 році в Парижі у виконанні трупи «Російський балет Сергія Дягілева», одержав у роботі студентів КМУАТ імені Сержа Лифаря своє нове яскраве прочитання.